DIMITROV: VIZITA E STOLTENBERGUT, INKURAJIM PËR ASPIRATAT TONA

DIMITROV: VIZITA E STOLTENBERGUT, INKURAJIM PËR ASPIRATAT TONA
Loading...

Ministri i Punëve të Jashtme Nikolla Dimitrov pas takimit me Sekretarin Gjeneral të NATO-së, Jens Stoltenberg ka thënë se vizita e tij është e një rëndësie të veçantë për Maqedoninë, dhe paraqet një inkurajim të fuqishëm për përpjekjet e vendit që viti 2018 të jetë historik për vendin dhe rajonin.
“Stoltenberg ka konfirmuar politikën e dyerve të hapur të NATO-së, ka përsëritur përshtypjen pozitive nga zhvillimi demokratik i vendit, duke shprehur përkrahje për proceset reformuese të Qeverisë së Maqedonisë. Stoltenberg ka shprehu inkurajim që të shfrytëzohet momenti pozitiv I vendin me qëllim realizimi i aspiratave euro-atlantike”, thuhet në komunikatën e MPJ-së, përcjell SHENJA.

Loading...
Facebook Twitter Google+

Facebook Comments

Artikuj të ngjashëm

Kliko Like per te vazhduar
Kliko Like për të vazhduar